Başkanın Mesajı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 5174 sayılı Kanun ile kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip, kamu kurumu niteliğinde meslek üst kuruluşudur. 81 il ve 160 ilçede 365 Oda/Borsa ve 1,8 milyon üyesi ile Türk özel sektörünün çatı kuruluşu olan TOBB, ülkemizdeki ticaret ve sanayinin en büyük temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Birliğimiz, kuruluşundan bu yana geçen 70 yılı aşkın sürede; üyelerini bilgilendirme, farkındalıklarını artırma ve rehberlik etme hedefini hep ön planda tutmuştur. Yapılan tüm bu çalışmalarla; TOBB, emsalsiz bir bilgi birikimine ve deneyime sahip olmuştur. İşte bu sebeple TOBB olarak üyelerimize verdiğimiz bu hizmetleri kurumsal bir yapı içinde sunmak amacıyla TOBB Akademi | Türk İş Dünyasının Etkinlik Portalı’nı hayata geçirdik.

 

TOBB Akademi olarak geçmişten günümüze edindiğimiz değerleri, geleceğin gereksinimleri ile harmanlayarak üyelerimizin ve ilgililerin kullanımına sunuyoruz. TOBB Akademi, eğitimin anahtarı olan sürdürülebilir kalkınma vizyonuyla ve çoklu paydaşlarla iş birliğini her zaman önde tutmaktadır.

 

Sürdürülebilir kalkınma için eğitimi desteklemeyi misyon olarak benimsemiş olmamızın ve eğitime yapılan yatırımdan asla zarar edilmeyeceği şiarı ile çalışmamızın neticesi olarak ortaya koyduğumuz TOBB Akademi ile ilgili heyecanımı ve inancımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

 

TOBB Akademi’de TOBB ev sahipliğinde düzenlenen eğitim ve webinarların yanı sıra TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitemizin sürekli eğitim merkezi olan TOBB ETÜ SEM‘in, TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Merkezi’nin ve Oda/Borsalarımızın düzenlediği eğitimlere ve webinarlara da yer veriyoruz.

 

Kurumsal, sosyal ve kişisel yeteneklerinizi geliştirecek kapsamlı içeriğe sahip TOBB Akademi, Oda/Borsaların organ yöneticileri, üyeleri ve çalışanlarından öğrencilere kadar çok geniş bir yelpazeyi içine alan Türkiye’nin kar amacı gütmeyen, en çok tercih edilen eğitim portalı olmayı hedeflemektedir.

 

Sizler için bir başucu kütüphanesi olacak TOBB Akademi’yi etkin bir şekilde takip etmenizi, ihtiyaç duyduğunuz konularda bilgi sahibi olmak için kullanmanızı dilerim.

 

 M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU

TOBB Başkanı

 

 

 

 

 


Paylaşım: